Az őszi szezon eddigi mérkőzésein, remek teljesítményt nyújtó Strandépítők legénysége, a csoport egyik újonc csapatát fogadta, akik az élmezőnybe találhatók a tabellán, és győzelem reményébe érkeztek a megyeszékhelyre.

A közönség nagy biztatása közepette, a két pont begyűjtése érdekében, nagy iramban kezdték a találkozót a csapatok, a tarjániak védekezése nem működött olajozottan, nem tudták tartani a fővárosiak beállóját, Feketét, akinek a góljaival előnybe kerültek a vendégek. Hazaiak támadásban, már eredményesebben játszottak Rácz, Lőrik átlövéseiből, Dénes jobb szélről szerzet találataival, egyenlítettek, a 6. percben 4 – 4. Óriási csata folyt a pályán minden labdáért, helyzet kialakításért, a vendégek átlövési rendre a tarjáni kapuban landoltak, Gyetvai, Rácz, Ponyi, Dénes, Lőrik, válaszolt a vendégek találataira, fej – fej mellet haladtak a csapatok, egyik gárda sem tudott nagyobb előnyre szert tenni. A második játékrészben nem változott a koreográfia, a vendégek vezettek egykét találattal, a Strandépítők Lőrik, Ponyi akció, Rácz hetesekből elért góljaival tartották a lépést, fővárosiakkal a 42. percben 25 – 25 volt az állás. A Tarjániak játékában védekezésben, támadásban több hiba csúszott ebben a szakaszban, a dinamikusan gólra törően játszó vendégek kihasználva ezeket a hibákat zsinórban négy találatot értek el és elhúztak 25 – 29 – re a 47. percben. A közönség érezte, hogy segíteni kell, a csapatnak, óriási buzdításba kezdet, ez a fantasztikus hangulatot, szinte szárnyakat adott a Strandépítős legénységnek, Lőrik átlövéseiből elért találataival, törték meg a közel ötperces tarjáni gól csendet, amivel megkezdték a felzárkózást a hazaiak. Az óriási hangulatban a vendégek egyre idegesebben, és egyre több hibával játszottak, a hazaiaknál feljavult a védekezés, támadásban, Gyetvai vette át az ügyletes góllövő szerepét akcióból, hetesekből elért találataival egyre közelebb kerültek a vendégekhez 30 – 32 az 56. percben. A Tarjániak kapujában Varga ziccereket, átlövéseket védett, az 57. percben a vendég Bíró hetesét remek érzékkel hatástalanította, amit közönség óriási ovációval jutalmazott, még jobban fokozták a buzdítást. Lőrik ezt kihasználva remek átlövésekből elért találataival az 58. percben ledolgozva a Strandépítők hátrányát, egalizálta az állást, az 58. percben 32 – 32 eredmény állt az eredményjelzőn. Az utolsó két percben drámai csata alakult ki, a közönség felállva egy emberként buzdította a Strandépítők legénységét, Ponyi beálló poszton harcolt ki egy helyzetet, amit értékesített, ami már a Strandépítők előnyét jelentette az 59. percben 33 – 32. A vendégek összeszedve utolsó energiájukat Gaál által még egyenlíteni tudtak a 60. perc elején. Bártfai Ferenc a Strandépítők mestere időt kért negyven másodperccel a vége előtt, meg beszélték az utolsó támadás taktikáját, amit nagyon higgadtan, fegyelmezetten és eredményesen végre is hajtott a csapata. 59 perc 47 másodpercet mutatott az óra, amikor a vendég védőfal által elkövetett szabálytalanságáért, a játékvezetők hetest ítéltek, amit Gyetvai nagyon higgadtan, magabiztosan értékesített, és megszerezte a nagyon fontos győzelmet jelentő találatot. A vendégek gyors középkezdéssel akartak még támadást indítani, de egy hazai védőn felakadva a hazai térfél közepén ez meg hiúsult, az időn túli szabad dobás pedig a kapu mellet landolt. A mérkőzés végén a fantasztikus hangulatot teremtő közönség óriási ünneplésben részesítette, a hazai hibátlan teljesítményét, ezzel a fontos győzelemmel meg őrző Strandépítők legénységét.
Összességében egyenlő erők küzdelmét, változatos izgalmas, fordulatokban gazdag, remek mérkőzést láthatott a szép számú publikum. A Strandépítőknek egy kissé hullámzott a teljesítménye, de a hajrában hősiesen küzdöttek, aminek egy megérdemelt győzelem, és fontos két pont, lett a jutalma, amivel megerősítették pozíciójukat a tabellán. A mérkőzés negatívuma, hogy a jó erőkből álló, és eddig igen szimpatikus arcát mutató, fővárosi újonc csapat, a lefújást követően, nagyon nehezen viselte a vereséget, amit négygólos előnyükből engedtek ki a kezükből, mert a Sportcsarnokban a kispadként, szolgáló széksorban egy széket összetörtek, a nagy reklamálások közepette.

Bártfai Ferenc: -- "Nagyon értékes két pontot szereztünk vasárnap, melyet a szenzációs közönségünknek köszönhetünk. Belehajszoltak bennünket a győzelembe! A csapat küzdeni akarásból jelesre vizsgázott, vert helyzetből az utolsó pillanatokban fordítva, megérdemelten nyertük meg a mérkőzést."

Junior: 32 – 40.

Kézilabda NBII, Északi csoport, férfiak, 6. forduló

Salgótarjáni Strandépítők KC – Rév TSC 34 - 33 (19 – 20)

Salgótarján Városi Sportcsarnok 250 néző
Vezette: Csörgő László, Vitális Gábor.

Salgótarjáni Strandépítők KC:
Fodor – DÉNES 5, Puruczki, LŐRIK 9, RÁCZ 8/4, PONYI 4, GYETVAI 8/3,
Csere: VARGA, Horváth Kapusok, Bensouici, Fábián, Juhász. Toarniczky, Vurom.
Edző: Bártfai Ferenc
Rév TSC legjobb góldobói: Gaál 10, Fekete Z. 9, Kiss 4/2.

Hétméteres: 8/7 illetve 5/2. Kiállítás: 12 perc, illetve 6 perc.
Az eredmény alakulása:
6. perc: 4 – 4, 13. perc: 9 – 11, 21. perc:15 – 16, 25. perc: 17 – 17. 34. perc: 22 – 22, 42. perc: 25 – 25, 47. perc: 25 – 29. 54. perc: 29 – 31, 57. perc: 31 – 32, 59. perc: 33 – 32.