Az előrehozott mérkőzésen a listavezetőtől elszenvedett, hazai vereséget követően a szomszédvári rangadón akarta kiköszörülni a csorbát a Strandépítők legénysége.

Ennek jegyében nagy iramban kezdte a mérkőzést a vendég gárda, Rácz, Lőrik, Dénes, Ponyi találataival előnybe kerültek 3 – 5 a 6. percben. A hazaiak is rákapcsoltak és a 9. percben egalizálni tudták az állást a 6 – 6.  Pár percig fej – fej mellet haladtak a csapatok, a 12. percben kétgólos előnyt szerzetek a hazaiak 9 – 7 lett az állás. A Strandépítők nagyobb sebességre váltott, gyors dinamikus játékkal Rácz, Lőrik, Dénes akcióból, Gyetvai hetesből, akcióból zsinórban szerzet hat találatával elhúztak négy góllal, a 19. percben 9 – 13 vendég vezetést mutatott az eredményjelző tábla. A hajrában a vendégek kissé kiengedtek a hazaiak kihasználták ezt a megingást és a félidő végére felzárkóztak egy találatra.
A második játékrészben egyenlő erők küzdelme és nagy csata folyt a pályán, egyik gárda sem tudott nagyobb előnyre szert tenni, fej – fej mellet haladtak a csapatok. A Strandépítők játékában több fegyelmezetlenség csúszott, ami koncentráltságban jelenkezet, és az eredményességben mutatkozott meg, amit a Hatvaniak kihasználtak, és maguk javára tudták fordítani a mérkőzést.

Bártfai Ferenc: -- Az első félidő második harmadáig minden tökéletesen működött, négygólos előnyünk tudatában elhittük, hogy megnyertük a mérkőzést és ez óriási hiba volt. Sajnos nem csak a játékkal foglalkoztunk és ez megpecsételte a sorsunkat. Dolgozunk tovább, hogy a hullámvölgyből kilábaljunk.

Junior: 25 – 41.

Hatvani KSZSE --- Salgótarjáni Strandépítők KC 29 – 27 (16 – 17)

Hatvan Kodály Zoltán Ált Isk. Torna terme 90 néző
Vezette: Bába Sándor, Horváth Péter.

Salgótarjáni Strandépítők KC:
Varga – Dénes 2, Tokai, Rácz 5/1, Ponyi 3, Lőrik 8, Gyetvai 8/3,
Csere: Fodor, Horváth D. kapusok, Bensouici 1, Besze, Fábián, Juhász, Horváth M., Puruczki, Toarniczky.
Edző: Bártfai Ferenc
Hatvani KSZSE legjobb góldobói: Horváth 7/1, Román 6, Major 6/1, Blazsek 5.
Hétméteres: 3/2, illetve 5/4. Kiállítás: 6 perc, illetve 8 perc.
Az eredmény alakulása:
6. perc: 3 – 5, 11. perc: 8 – 7, 19. perc: 9 – 13, 25. perc: 13 – 13, 28. perc: 14 – 17. 36. perc: 18 – 18, 45. perc: 23 – 23, 49. perc: 26 – 23, 56. perc: 28 – 27.