Az előző heti hazai győzelemmel, kilábalt a hullámvölgyből a Strandépítők legénysége, egészséges önbizalommal, a két pontért utaztak, a hétvégén a tabella utolsó helyén álló fővárosi gárdához. A mérkőzést a hazaiak kezdték jobban lépés előnybe kerültek, a Strandépítők Ponyi, Rácz, Toarniczky, Gyetvai találataival a 9. percben beérték a fővárosokat 4 – 4. Kiegyenlítődött a játék fej – fej mellet haladtak a csapatok, de egyik gárda sem tudott jelentősebb előnyre szert tenni 11 – 10 a 17. percben.

A tarjániak fokozták az iramot Lőrik, Ponyi, Toarniczky góljaival a 21. percben fordítani tudtak 12 – 13. Hazaiak is nagy erőt mozgósítottak, és két találattal válaszoltak, a 24. percben újra előnybe kerültek a 24. percben 14 – 13 volt az állás. A hajrában a Strandépítők Gyetvai, Ponyi, Rácz hetesekből, szerzett találataival minimális előnyt szereztek a szünetre a tarjániak. Szünet után a Strandépítők legénysége átvette a játék irányítását, Dénes, Gyetvai, Tokai szép találataival növelték az előnyüket 18 – 21 a 37. percben. A fővárosiak nem találták az ellenszerét a tarjániak játékának ebben a periódusban, Lőrik átlövésből, Ponyi beállóból egymást követően háromszor mattolta a hazaiak kapusát és hat gólra növelték az előnyüket a vendégek, a 42. percben 19 – 25 vendég vezetés állt az eredményjelző táblán. Úgy tűnt, hogy a Strandépítők lendülete megtöri a kiesési zónába tanyázó fővárosi gárdát, de a tarjániak követve az előző mérkőzések hagyományait, a nagyobb vezetés birtokában, akadozni kezdet a gépezet, amivel vissza hozták a mérkőzésbe az ellenfelüket, akik fokozatosan dolgozták le a hátrányukat Rácz, Lőrik góljaival az 52. percig tartották az előnyüket a vendégek 28 – 28. Az 54. percben a hazaiak a vezetést is átvették 30 – 29, Lőrik válaszolt a hazaiak találatira, de az 56. percben újra fővárosiaknál volt az előny 31 – 30. A vég hajrában a Strandépítők legénysége összekapta magát Rácz hetesből egalizálta az állást, majd akcióból szerzett találata tarjáni előnyt jelentett az 58. percben 31 – 32. A hazaiak élve az új szabályok lehetőségével, hét mezőny játékossal támadtak, a tarjániak remekül védekeztek Fodor hatástalanította a hazaiak lövését, és gyors remek felismeréssel az üresen álló, hazai kapuba ívelte a játékszert kettőre növelve a tarjániak előnyét, az 59. percben 31 – 33, még ebben a percben Ponyi beállóból szerzet találatával végleg eldöntötte a két pont sorsát. Az utolsó percben a hazaiak még kozmetikázni tudtak az eredményen, de a Strandépítők megérdemelt győzelmét már nem tudták meg akadályozni. Ezzel az értékes idegenbeli győzelemmel, és ebben a fordulóban a Strandépítőkre nézve kedvezően alakuló eredményeknek köszönhetően, csak gól különbséggel szorulnak le a tabella éléről.

Bártfai Ferenc: -- A szezon legnehezebb mérkőzésén vagyunk túl, melyet saját magunknak nehezítettünk meg. Négy-öt gólos előnyünk tudatában könnyelműen játszottunk, melyet a rutinos ellenfelünk komolyan meg is büntetett, és a hajrára átvette a vezetést. Szerencsére sikerült rendeznünk a sorokat és hazahoztuk a két pontot, ami jelen esetben a legfontosabb volt.

Junior: 27 – 17.

Kézilabda NBII, északi csoport, Férfiak, 9. forduló

XVI. Kerületi KMSE -- Salgótarjáni Strandépítők KC 33 – 34 (16 – 17)

Budapest Újlak utcai Általános Iskola Sportcsarnoka 40 fő
Vezette: Bujdosó Máté, Horváth Viktor

Salgótarjáni Strandépítők KC:
Fodor 1 – Dénes 4, Toarniczky 2, Rácz 7/4, PONYI 7, Lőrik 7, Gyetvai 4,
Csere: VARGA Horváth D., kapusok, Tokai 2, Bensouici, Besze, Horváth M., Juhász, Puruczki, Vurom.
Edző: Bártfai Ferenc
XVI. Kerületi KMSE legjobb góldobói: Megyeri 12/1, Csajbók 7, Goldstein 4, Paczulák 4.
Hétméteres:1/1, illetve 4/4. Kiállítás: 8perc, illetve 8 perc.
Az eredmény alakulása:
7. perc: 3 – 2, 14. perc: 8 – 7, 18. perc: 12 – 10, 21. perc: 12 – 13, 29. perc: 14 – 16. 35. perc: 18 – 20, 42. perc: 19 – 25, 49. perc: 25 – 27, 52. perc: 28 – 28, 56. perc: 31 – 30, 59. perc: 31 – 34.