A kiesési helyen álló Testnevelési Egyetem csapatát fogadta a Strandépítők legénysége, a közönség nagy biztatása közepette a vendégek kezdték a játékot, az első kivédekezett, támadást követően Rácz átlövésből kezdte meg a gól gyártást.

A vendégek nagy akarással vetették magukat a küzdelemben, keményen védekeztek, Lőrik Gyetvai találataival két gólos előnyt szereztek a 7. percben 4 – 2. A vendégek agresszív játéka több hibára kényszerítette a hazaiakat, akik két gyors találattal egalizálták az állást 4 – 4 a 9. percben. A közönség nagy biztatást adott a Strandépítők legénységének, amit Lőrik szép átlövés találattal hálálta meg, Konkoly betörésből kétszer egymás után, volt eredményes és 12. percben 7 – 4 módosította az állást. Úgy tűnt, hogy a hazaiak játéka kezd össze állni, a játékrész középső részében, de a játékuk nem volt meg győző, mert több hibát vétettek mind védekezésben, mind támadásban, de Ponyi, Tokai, Rácz találataival tartotta az előnyét a Strandépítők 12 – 10 a 24. percben. A fiatal fővárosi gárda óriási akarattal, lendülettel játszott a hajrában, kihasználták a hazaiak hibáit, ledolgozták a hátrányukat, és egy időn túli hetessel a vezetést is átvették. A második játék részt a hazaiak kezdték jobban Lőrik, Dénes, Gyetvai találataival kiegyenlítettek 16 – 16 a 34. percben. A hazaiak játéka továbbra is akadozott, amit vendégek zsinórban három találattal büntettek 16 – 19 a 41. percben. Bártfai Ferenc a tarjániak mestere időt kért, de a hibák továbbra is jöttek, és a 48. percig tartotta az előnyét a fővárosi gárda 19 – 22. A Strandépítők, ha nehezen is rendezte a sorait, nagy iramot diktáltak Lőrik, Gyetvai, akcióból szerzet találatokkal, felzárkóztak 22 – 22 az 50. percben, Vurom hetesből szerzet gólja már a tarjániak előnyét jelentette 23 – 22 az 51. percben. A hajrában mindkét csapat mozgósította az utolsó erő tartalékait, a közönség fokozta a buzdítást, Gyetvai akció és hetesből, Lőrik átlövésből, Konkoly betörésből elért találatára, mindig jött a válasz, ebben a periódusban fej – fej mellet haladtak a csapatok 27 – 27 az 59. perc elején. A véghajrában Drámai csata alakult Herpai révén a vendégek kerültek előnyben, de a közép kezdést követően Gyetvai hetesből egalizálta az állást 28 – 28. a 60. perc elején. A vendégek támadhattak, Osgyán révén góllal fejezték be az akciójukat, amire a Strandépítők már nem tudott válaszolni, amivel nagy meglepetésre a Strandépítők legénysége nagyon értékes két pont hullajtott el, a kiesési zónában tanyázó TFSE ellen, ami a végelszámolásnál igen hiányozni fog a dobogós helyek elosztásánál.

Bártfai Ferenc: --- Enerváltan, könnyelműen, rengeteg hibával játszottunk, ráadásul a szerencse is elpártolt mellőlünk, és ez vereséget eredményezett.

Junior: 23 – 32.

Kézilabda NBII, északi csoport, férfiak, 14. forduló

Salgótarjáni Strandépítők KC – TFSE 28 – 29 (13 – 14)

Városi Sportcsarnok 200 néző

Vezette: Aczél Attila, Paulovics Zsolt.

Salgótarjáni Strandépítők KC:

Varga – Ponyi 1, Puruczki, Konkoly 3, Lőrik 6, Gyetvai 8/3, Rácz 4,

Csere: Fodor, Kuti Kapusok, Tokai 3, Vurom 2/2, Dénes 1, Bensouici, Fábián, Juhász, Toarniczky. Edző: Bártfai Ferenc

TFSE legjobb gól dobói: Osgyán 6/2, Herbert 6/2, Herpai 4, Kovács 4.

Hétméteresek: 8/5, illetve 4/4. Kiállítás: 10 perc, illetve 14 perc.

Az eredmény alakulása:

7. perc: 4 – 2, 13. perc: 8 – 5, 20. perc: 10 – 9, 24. perc: 12 – 10, 27. perc: 12 – 12. 34. perc: 16 – 16. 41. perc: 16 – 19, 48. perc: 19 – 22, 51. perc: 23 – 22, 55. perc: 25 – 26, 59. perc: 27 – 27.