A közönség nagy biztatás közepette a vendégek kezdték a szomszédvári rangadót és az első támadásukat Blazsek révén gólra váltották.

Mindkét csapat nagy akarással vetette magát küzdelembe, a hazaiak Toarniczky találatával egalizálták az állást 1 – 1 a negyedik percben.  A Strandépítők Toarniczky, Dénes találataival két gólos előnyre tettek szert a 8. percben 3 – 1. A hazaiak játékán meg látszott, hogy több alap ember hiányzik, ami által nem volt folyamatos a játékuk, több hibát vétettek, főleg támadás befejezésben, amit nagyon lelkesen játszó vendégek kihasználtak, és tartották a lépést a Strandépítőkkel. A második játékrészben, mindkét alakulat nagyon sok hibával játszott, szinte egymás hibáiból éltek a csapatok. Felváltva estek a találatok, befagyasztották a három négy gólos különbséget a csapatok, egészen az 49. percig 22 – 19 hazai vezetést mutatott az eredményjelző. Az 50. perc elején Gyetvai hetes hibázott, a nagy lendülettel játszó hevesi gárda kihasználva a hazaiak rövid zárlatát két perc alatt egalizálta az állást 51. percben 22 – 22. A közönség óriási biztatása mellet kiegyenlítődött a játék, fej – fej mellet haladtak a csapatok 24 – 24 az 58. percben. Mindkét csapat mozgósította az utolsó energiáit a győzelem megszerzésért, a gól kényszerben lévő hazaiak, újabb hibáit kihasználva a Hatvaniak, a maguk javára tudták fordítani az eredményt amivel, megnyerték a szomszédvári rangadót, és elvitték a két pontot. A Strandépítők legénységének, az újabb hazai vereséggel, minimális esélye maradt, hogy vissza zárkózzon az élmezőnyhöz.

Bártfai Ferenc: -- Rengeteg technikai hibát vétettünk a mérkőzésen, melyet ellenfelünk könyörtelenül megbüntetett, emiatt újabb vereséget szenvedtünk.

Junior: 35 – 22.

Kézilabda NBII, északi csoport, férfiak, 18. forduló

Salgótarjáni Strandépítők KC – Hatvan KSZSE 25 – 27 (11 – 8)

Salgótarján Városi Sportcsarnok 200 néző
Vezette: Babicz Gábor, Haskó Tamás.

Salgótarjáni Strandépítők KC:
Varga – Dénes 3, Ponyi 3, Tokai 4, Fábián, Rácz 2, Gyetvai 4/1,
Csere: Horváth D., Kuti kapusok, Toarniczky 9, Bensouici, Horváth M., Juhász, Nagy, Puruczki, Vurom.
Edző: Bártfai Ferenc
Hatvan KSZSE legjobb góldobói: Major 9/1, Blazsek 4, Horváth 3/1.

Hétméteres: 2/1, illetve 4/3. Kiállítás: 10 perc, illetve 4 perc.
Az eredmény alakulása:
8. perc: 3 – 1, 15. perc: 4 – 4, 19. perc: 6 – 6, 23. perc: 8 – 6, 27. perc: 10 – 8. 34. perc: 14 – 11, 39. perc: 17 – 14, 44. perc: 20 – 16, 49. perc: 22 – 19, 52. perc: 23 – 22, 58. perc: 24 – 24, 59. perc: 24 – 26.