Az NBI-es körülmények között edződő, és az NBI – es harmadik helyezett Grundfos Tatabánya KC, több NB – bajnokságban szereplő utánpótlás csapatában játszó, játékosokkal felálló U23 csapatnak nevezett gárda ellen lépett pályára a Strandépítők KC legénysége.

A vendégeknek nélkülözni kellet a magasabb osztályból kettős játékengedéllyel a Strandépítőkben is játszó Tokai Rolandot, Hajdú Pétert, Fodor Kristófot ezen a fontos találkozón. Az első játékrészben a vendégek is jól küzdöttek, több helyzetet kidolgoztak, de a befejezésekkel nem mindig volt szerencséjük, a tatabányai fiatalok kihasználták a gyorsaságukat, amiből ötgólos előnyt szereztek a szünetre. A második játékrész első perceiben fej – fej mellet haladtak a csapatok, a hazaiak tartották a megszerzett előnyüket, 20 – 15. A szegény embert még az ág is húzza 34. percben, a remekül védekező Konkoly Ferenc, szerelését túl szigorúan ítélték meg játékvezetők, amiért a harmadik két percét mutatták fel, és kizárták. A folytatásban egy újabb alapemberét elvesztő Strandépítők felnőtt, a feladathoz jól védekeztek és támadásokat is nagyobb hatékonysággal fejezték be, és teljesen egyenrangú ellenfele volt, a már csoport bajnok Grundfos Tatabánya KC – Budaörs U23 csapatának.

A vereség ellenére a Strandépítők legénysége minden dicséretet megérdemel, mert tartalékosan, hősiesen küzdöttek, teljesen nyílttá tudták tenni, bajnokkal szembeni küzdelmet, a gyér érdeklődés mellet lejátszott összecsapáson, a helyzetek szerencsésebb kihasználásával a kapufáról nem kifelé, hanem a kapuba, gólba pattantak volna a labdák, akkor még meglepetést is okozhattak volna.

Bártfai Ferenc: -- A bajnok otthonában szenvedtünk minimális vereséget a hétvégén. Nagyon sok ziccert hibáztunk, melyet ellenfelünk megbosszult. Kis szerencsével pontot, pontokat is elhozhattunk volna a tatabányai fiataloktól.

Junior: 29 – 29.

Kézilabda NBII, északi csoport, férfiak 21. forduló

Grundfos Tatabánya KC – Budaörs U23 – Salgótarjáni Strandépítők 34 – 32 (18 – 13)

Tatabánya Földi Imre Sportcsarnok 70 néző
Vezette: Obermayer Balázs, Vindis Ferenc.

Salgótarjáni Strandépítők KC:
Horváth D. – Dénes 2, Bensouici 3, Ponyi 6, Rácz 2, Konkoly 3, Gyetvai 6/3,
Csere: Varga, Kuti kapusok, Toarniczky 6, Vurom 3, Puruczki 1, Horváth M., Juhász, Nagy.
Edző: Bártfai Ferenc
Grundfos Tatabánya KC – Budaörs U23 legjobb góldobói: Rozner 9/3, Ács 5, Bagi 4, Szalay 4, Jaczkó 4.

Hétméteres: 3/3, illetve 3/3. Kiállítás: 8 perc. illetve12 perc + kizárás Konkoly Ferenc a 34. percben, Toarniczky Ádám a 60. percben 3x2 perc után mindkét játékos.
Az eredmény alakulása:
4. perc: 2 – 2, 12. perc: 6 – 3, 19. perc: 10 – 7, 25. perc: 14 – 10, 29. perc: 17 – 12.37. perc: 22 – 17, 41. perc: 24 – 20, 48. perc. 27 – 23, 55. perc: 32 – 27, 58. perc: 33 – 30.