A mérkőzés kis ünnepséggel kezdődött Rácz Viktor a Strandépítők elnöke és játékosa, Hadfi András szakosztályvezető a csapat nevében, az aktív játéktól vissza vonuló Lőrik Tamást búcsúztatták, és ebből az alkalomból a csapat ajándékát adták át a búcsúzó játékosnak.

A szurkolók nagy vastapssal köszönték meg, a sok szép kézilabdás emlékeket, és búcsúztak Lőrik Tamástól. Lőrik Tamás 2011 től volt a Salgótarjáni Strandépítők játékosa, mindig alapembere volt a csapatnak mind védekezésben, mind támadásban, gólerősségével, szép góljaival, remek védő munkájával nagyon sok győzelemhez segítette a Strandépítők legénységét, sok örömet okozott ezzel a szurkolóknak, a bajnokságok végén mindig a csoport góllövőlista élmezőnyében volt található, és többször volt a Strandépítők házi gólkirálya, illetve legjobb teljesítményt nyújtó játékosa.

A hazai bajnoki évzáró összecsapásnak a tétje, a hazaiak részéről, győzelemmel búcsúzni a hazai szurkoló tábortól, a vendég Gyömrőnek idegenben szerzet pont – pontokkal megtartani a legjobb kieső pozíciónak számító 10. helyet. A szurkolók óriási biztatása közepette, céljaik megvalósítása érdekébe mind két csapat nagy iramban kezdte a találkozót, a vendégek játékán nem látszott meg, hogy már biztos kiesőhelyen tanyáznak, keményen agresszívan játszottak, a hazai védelmet, könnyen átjátszották, szép találatokat értek el, ezekre Ponyi, Konkoly, Dénes válaszolt, de így is a 7. percben 4 – 7 volt az állás. Bártfai Ferenc a tarjániak mestere időt kért, és rendezte a sorokat. Az időkérést követően a kapuban Varga is szép védéseket mutatott be, Toarniczky, Ponyi találataival megkezdték a felzárkózást, a vendégek továbbra is nagy lendülettel játszottak, de már több hibát is vétettek, Gyetvai akcióból, hetesből volt eredményes, Rácz szép átlövésekből el ért találataival fordított a Strandépítők legénysége 11 – 9 a játékrész közepén. A közönség élvezte, a játékot és nagy hangerővel buzdította Strandépítők legénységét, kiegyenlítődött a játék, Rácz, Tokai találatira válaszoltak a vendégek kihasználva a hazaiak apróbb hibáit, fej – fej mellet haladtak a csapatok 15 – 15 a 25. percben. A hajrában nem változott a játék képe Dénes két góljára, Vurom találataira válaszolt a Pest megyei gárda, az utolsó másodpercekben Ponyi beállóból lőtt a vendégek kapujába, amivel minimális hazai előnnyel térhettek pihenőre a csapatok. A második játékrészt Vurom, Gyetvai találatai nyitották növelve a hazai előnyt 21 – 18 a 33. percben. A hazaiak támadásban bizonytalankodtak, amit Gyömrőiek három gyors találattal büntettek egalizálták az állást 21 – 21 a 36. percben. A hazaiak fokozták az iramot, a fiatal Vurom, középről elért két találatával vissza vették a vezetést, amit már ki sem engedtek kezükből 23 – 21 a 39. percben. A közönség is fokozta a biztatást, Vurom újabb két szép góljával, Dénes jobbszélről, Puruczki beállóból elért találataival a játékrész közepén már 27 – 22 hazai vezetést mutatott az eredményjelző. A vendégek játékán egyre jobban kiütközött, hogy nincsen nekik minőségi cseréjük, ami által a fáradtság jelei mutatkoztak a játékosokon. A Strandépítők a közönség támogatását élvezve, nagyon koncentráltan játszott, a kapuban Fodor szenzációsan védett, hetest ziccereket hárított, támadásokat miden tehertől mentesen felszabadultan építve, gálához méltó játékot produkálva, Ponyi, Toarniczki, Gyetvai, Tokai közönség szórakoztató gólokat szerezve, növelve az előnyt az 55. percben 32 – 24 hazai vezetést mutatott az eredményjelző. A véghajrában a fiatalok kaptak lehetőséget, akik szintén meg mutatták tehetségüket, kapuba Horváth Dávid szinte mindent védett, Nagy Levente középről átlövésből érte el élete első NBII felnőtt találatát, Ponyi is csatlakozott fiatalokhoz szép gólt ért el, Horváth Martin balszélről kétszer mattolta a Gyömrőiek kapusát kialakítva a tízgólos különbséget, és megszerezve a győzelmet, amivel a Strandépítők legénysége bebiztosította a nyolcadik helyét. A mérkőzés végén, az egész bajnokságban, a hazai mérkőzéseken fantasztikus hangulatot teremtő közönség, óriási ünneplésbe részesítette a szezonzáró mérkőzést megnyerő, Strandépítők legénységét, a szép volt fiúk skandálásával, az Strandépítők induló éneklésével, és a percekig zúgó vastapssal.

Bártfai Ferenc: -- Szombati győzelmünkkel revánsot vettünk az őszi vereségért. Magabiztos, jó játékot mutattunk, így megérdemelten nyertük meg a mérkőzést, így jó szájízzel mehetünk a nyári pihenőre. A csapat nevében szeretném megköszönni a szurkolóinknak az egész éves biztatást, azt, hogy a nehéz periódusokban is kitartottak mellettünk! Szenzációs hangulatot teremtettek ismét, és bizton állíthatom, hogy „Ők a legnagyobbak”!
Junior: 38 – 34.

Kézilabda NBII, északi csoport, Férfiak 22. forduló

Salgótarjáni Strandépítők KC -- Gyömrő VSK 36 – 26 (19 – 18)

Salgótarján Városi Sportcsarnok 200 néző
Vezette: Kovács Marcell, Wenzel Tamás.

Salgótarjáni Strandépítők KC:
VARGA – DÉNES 4, PONYI 7, TOKAI 3, KONKOLY 1, RÁCZ 4, GYETVAI 5/2,
Csere: FODOR, HORVÁTH kapusok, VUROM 5, HORVÁTH M. 2, PURUCZKI 2, TOARNICZKY 2, NAGY 1, BENSOUICI, JUHÁSZ.
Edző: Bártfai Ferenc
Gyömrő VSK legjobb gól dobói: Martinez 7/2, Kanizaj 6, Bakos 5, Szabó 4.
Hétméteres: 2/2, illetve 3/2. Kiállítás: 10 perc, illetve 8 perc.
Az eredmény alakulása: 4. perc: 3 – 3, 7. perc: 4 – 7, 12. perc: 8 – 8, 15. perc: 11 – 9, 18. perc: 11 – 11, 22. perc: 14 – 14, 29. perc: 18 – 18. 33. perc: 21 – 18, 36. perc: 21 – 21, 45. perc: 27 – 22, 50. perc: 28 – 23, 55. perc: 32 – 24, 58. perc: 34 – 25.