A csoport két újonc csapat találkozójára, egészséges önbizalommal, a győzelem reményében utaztak a Strandépítős lányok, hiszen a tabellán elfoglalt pozíciójukból eredően a papírforma magabiztos vendég sikert ígért.

Az első játékrész elején még nem volt hibamentes a tarjániak játéka, ami minimális hazai előnyt hozott 6 – 4 a 10. percben. Fokozatosan játékba lendülve átvették a játékirányítását a Strandépítős lányok, ragyogó négy percet produkálva Horváth Kemenczik találataival egalizálták az állást a 11. percben 6 – 6, Dénes két, Maró egy találatával, átvették a vezetés és három gólra növelték az előnyüket a vendégek 6 – 9 14. percben. Hullámzott a játék a folytatásban, de a Strandépítős lányok magabiztosan tartották az előnyüket, és két gólos vendég vezetéssel vonultak pihenőre a csapatok.
Szünet után a második játékrész elején a hazaiak még tartani tudták a lépést a vendégekkel, 16 – 17 a 37. percben. A folytatásban tarjáni lányok nagyobb fokozatba kapcsolva, egyre jobban kijött a két csapat közötti tudásbeli különbség, remek egyéni teljesítményeket nyújtva, Horváth, Gyenes, Garamvölgyi, Kemenczik, Paróczy, Maró szépségdíjas találataival, fokozatosan növelték az előnyüket, és magabiztos győzelmet aratva, vissza álltak a tabella élére. A Strandépítős lányok ezzel a győzelemmel a vissza vágtak a Pest megyei bajnokságban, a negyeddöntőben elszenvedett, vereségért a Dunakeszinek.

Tarjáni Szilvia: -- A hétvégén Dunakeszi otthonában, játszottunk. Az első félidőben szinte fej – fej mellet haladtunk, nem tudtunk jelentősebb előnyre szert tenni. A második félidőben még jobban összeszedtük magunkat, és szebbnél szebb egyéni teljesítményekkel látványossá tettük a mérkőzést. Gratulálok a lányoknak a győzelemhez, és köszönöm a kis létszámú szurkolóknak a biztatást, és a buzdítást.

Junior: 28 – 29.

Kézilabda NBII, Északi csoport, Nők, 9. forduló

VS Dunakeszi – Salgótarjáni Strandépítők KC 27 – 35 (14 – 16)

Dunakeszi Radnóti Miklós Gimnázium Sportcsarnoka 80 néző
Vezette: Kékesi Krisztina, Paczári Ágnes.

Salgótarjáni Strandépítők KC:
CSIKI – MARÓ 2, HORVÁTH 10/4, Szabó 1, PARÓCZY 10, KEMENCZIK 6, Dénes 3,
Csere: Szalai kapus, Garamvölgyi 2, Gyenes 1, Csaba, Kovács Kinga, Medve.
Edző: Tarjáni Szilvia
VS Dunakeszi legjobb góldobói: Juhos 9/1, Birkás 6/1, Gruber Z. 4.

Hétméteres: 2/2, illetve 5/4. Kiállítás: 10 perc, illetve 4 perc.
Az eredmény alakulása:
6. perc: 2 – 2, 10. perc: 6 – 4, 14. perc: 6 – 9, 26. perc: 9 – 13, 29. perc: 12 – 16. 37. perc: 16 – 17, 42. perc: 16 – 24, 46. perc: 21 – 26, 54. perc: 23 – 33, 57. perc: 24 – 34.