A múlt heti váratlan hazai vereséget követően, a csoport, egyik bajnok aspiráns csapatához a Tatabányához látogattak a Strandépítős lányok.

A mérkőzés nem a vendégek elképzelési szerint indult, hazaiak gyors játékkal 4 – 0 előnyt szereztek. A Strandépítős lányok kijöttek a kezdeti hullámvölgyből, Horváth, Maró találataival megkezdték a felzárkózást 7 – 5 a 17. percben. Tovább folytatódott a vendégek jó szériája Dénes, Paróczy találataival a 18. percben egalizálták az állást 7 – 7. A tarjáni lányok fokozták az iramot Kemenczik, Dénes újabb találati már vendég előnyt jelentet 7 – 9 a 19. percben. Felváltva estek a találatok a 22. percben 9 – 11 volt az állás. Az első játékrész hajrájában a hazaiak javára zsinórban megítélt hetesekből elért találatokkal fordítani tudtak a 25. percben 12 – 11. Ezek a hetesek megtörték a vendégek lendületét, amit komáromi csapat, kihasználva ötgólosra növelte az előnyét a szünetre. A második játékrész elején még parti voltak a csapatok, de itt már nem csak a Tatabánya volt az ellenfél a Strandépítős lányoknak, amit már nem tudtak leküzdeni, és hazai pálya minden előnyét élvező tatabányai lányok magabiztosan nyerték meg a találkozót, amivel pontszámba beérték a Strandépítős lányokat, és jobb gól különbséggel helyet cseréltek a tabellán.

Tarjáni Szilvia: -- A hétvégén Tatára utaztunk a Tatabánya vendégeként léptünk pályára. A mérkőzés első perceiben a Tatabánya vezetéshez jutott, amit nem tudtunk kontrollálni. De az első félidő második felében pontos passzokkal és gyors lerohanásokkal döntetlenre felhoztuk a mérkőzést. A második félidőben sajnos nyolc ember ellen kellet játszani, amivel már nem tudtunk megbirkózni. Ezt a mérkőzést, el kell felejteni, és újult erővel kell tovább küzdeni. A junior csapatnak gratulálok, a remek játékkal elért nagy különbségű győzelemhez.

Junior: 29 – 46.

Kézilabda NBII, északi csoport, nők, 14. forduló

Tatabányai SC – Salgótarjáni Strandépítők KC 34 – 26 (16 – 11)

Tata Eötvös J. Gimnázium Sportcsarnok 100 néző
Vezette: Kiss Nikolett, Oláh Nóra.

Salgótarjáni Strandépítők KC:
CSIKI – Horváth 6/1, Maró 3, Szabó 4, Paróczy 3, Kemenczik 3/1, Dénes 2,
Csere: Torják kapus, Gyenes 2/1, Garamvölgyi 2, Kósy 1, Csaba, Kovács K., Kovács B., Ponyi. Edző: Tarjáni Szilvia.

Tatabányai SC legjobb góldobói: Tóth 10/5, Sajó 6, Balambér 5, Mayer 5.

Hétméteres: 8/5, illetve 4/3. Kiállítás: 6 perc, illetve 10 perc + kizárás Paróczy Sára piros lappal.

Az eredmény alakulása:
5. perc: 4 – 0, 15. perc: 6 – 5, 19. perc 7 – 9, 24. perc: 11 – 11, 28. perc: 14 – 11. 36. perc: 19 – 14, 42. perc. 22 – 16, 47. perc: 26 – 19, 52. perc: 30 – 21, 58. perc: 32 – 24.